رفتن به مطلب
اطلاعیه شماره 1 مارککـــت ایران ادامه مطلب... ×

mehrjo

کاربر سایت
 • تعداد ارسال ها

  13
 • تاریخ عضویت

 • آخرین بازدید

  هرگز
 • روز های برد

  5
 • مجموع مدت زمان آنلاین بودن

  3d 14h 13m 25s

آخرین بار برد mehrjo در آذر 15

mehrjo یکی از رکورد داران بیشترین تعداد پسند مطالب است !

اعتبار در سایت

5 Neutral

1 دنبال کننده

اطلاعات کاربری

 • ایمیل نمایشی
  mehrjo8@yahoo.com
 • تخصص یا حرفه
  وبمستر

آخرین بازدید کنندگان نمایه

105 بازدید کننده نمایه
 1. نگارش

  0 دریافت

  لیست مسولیت های بخش های الکترونیک و مکانیک و کامپیوتر: 1) تهیه یک زمین 4.5*4.5 متر چوبی با رنگ های مورد نظر برای میدان مبارزه ربات ها 2) پردازش تصویر تهیه یک ورق آهن برای مسیر های ربات به دلیل عدم ایجاد اصطکاک با سطح چوبی 3) تهیه دوربین Webcam و یا handycam و نصب آن 4) کامپیوتر گرفتن تصویر از دوربین 5) پردازش تصویر گرفته شده از دوربین 6) به دست آوردن وضعیت ربات ها (بر اساس رنگ برچسپ ها) : به دست آوردن زمان حرکت ربات و زمان چرخش ربات با استفاده از پردازش تصویر گرفته شده از دوربین. 7) AVR اتصال پورت سریال کامپیوتر به یک فرستنده. 😎 دادن اطلاعات بند 6 به پورت سریال کامپیوتر و در نتیجه به فرستنده. 9) فرستادن بی سیم اطلاعات از طریق فرستندٔه متصل به پورت سریال کامپیوتر به گیرنده ای که روی ربات ها نصب است. 10) مکانیک استفاده از 4 موتور برای حرکت به عقب وجلو و 2 موتور برای چرخش به سمت راست و چپ و 1موتور برای ضربه زدن به ربات حریف و 1 موتور برای ایستادن و ترمز ربات. 11) الکترونیک جوش دادن موتور ها و متصل کردن آنها به چرخ های پلاستیکی خریداری شده(که چرخ ها هم باید در تسمه قرار گیرند برای ساخت ربات غلطکی) 12) تهیه کردن درایور برای موتور های بند 10 13) تهیه کردن مداری برای کنترل 6 موتور استفاده شده در بند 10 14) روشن و خاموش کردن موتور های بند 8 با استفاده از نوع دستوری که گیرنده های نصب شده روی ربات به مدار میدهد. 15) آماده کردن و ساخت یک ضربه زن مته ای و یک ترمز شنی 16) روشن و خاموش شدن موتور ضربه زن و یا ترمز هنگام دریافت دستورات

  10,000 تومان

 2. نگارش

  0 دریافت

  هدف از انجام اين آزمايش تهيه اسيد بوريک از بوراکس می باشد. ابتدا بوراکس را در آب گرم حل کرده و در مرحله بعد عمل خنثی سازی را با استفاده از اسيد کلريدريک انجام دهيد. اسيد بوريک (اسيد ارتوبوريک) اسيدی بسيار ضعيف است که از بورات ها و يا هيدروليز هاليد های بور با هيبريداسيون sp2 به دست می آيد. اين اسيد به صورت بلور های سفيد سوزنی شکل است که در آن واحد های B(OH)3 از طريق پيوند های هيدروژنی به يکديگر متصل شده اند و لايه های نامحدودی (با فاصله 3.18Å) با تقارن تقريباً شش ضلعی تشکيل می دهند. این امر سهولت متورق شدن بلور ها را توجیه می کند.

  5,000 تومان

 3. نگارش

  0 دریافت

  نام آزمایش: ضریب کلی انتقال حرارت در مبدلهای حرارتی لوله های هم محور (دو لوله ای ) هدف آزمايش : 1 – محاسبه ضريب کلي انتقال حرارت ( u ) 3 – محاسبه ( u ) در جريان موازي و متقابل در شرايط يکسان وسايل آزمايش : مبدل حرارتي آب-آب MODEL:HEP-200 تئوري آزمايش : هر وسيله اي که انتقال حرارت را از سيالي به سيال ديگر انجام دهد مبدل حرارتي است . در مبدل هاي حرارتي حالت هاي اصلي انتقال حرارت عبارتند از – هدايت و جابجايي . البته در بسياري از کار هاي فضايي تابش عامل غالب در ايجاد انتقال حرارت است .

  5,000 تومان

 4. نگارش

  0 دریافت

  بخشی از متن این مقاله به شرح زیر است : يکي از ابزارهاي دقيق در اندازه گيري کوليس است، کوليس ابزاري است که ما مي توانيم اندازه تا 1 ميليمتر را با آن اندازه گيري کنيم. کوليس تشکيل شده است از يک خط کش اصلي که روي آن تقسيم بندي انجام شده که مي توانند به صورت ميليمتري يا اينچ باشد. دوم، فک ثابت کوليس مي باشد، سوم، فک متحرک کوليس، چهارم، شاخکهاي داخل سنج است، پنجم، شاخک عمق سنج است، ششم يکسري اندازه گيري روي فک متحرک کوليس است که به آن ورنيه مي گويند.

  5,000 تومان

 5. نگارش

  0 دریافت

  ابـزارهاي اندازه گيري از حيث كميت، گستره اندازه گيري و دقت اندازه گيري بسيار متنوع هستند. بديهيست جهت كاليبراسيون هر كميت يا پارامتر اندازه گيري به شرايط محيطي، ابزار و تجهيزات و نيروي متخصص به صورت جداگانه نيازمنديم. كاليبراسيون calibration: مجموعه عملياتي كه تحت شرايط مشخص ميان نشان دهي يك دستگاه يا سيستم اندازه گيري يا مقدار يك سنجه مادي يا ماده مرجع و مقدار متناظر آن كه از استانداردهاي اندازه گيري حاصل مي شود، رابطه اي برقرار ميكند.

  5,000 تومان

 6. نگارش

  0 دریافت

  به طور ساده، FTP یک راه برای انتقال فایل‌ها به صورت آنلاین است. شاید با این تعریف، به وب‌سایت‌هایی که در مرورگرهای خود و در اینترنت می‌بینید فکر کنید. اما باید توجه داشته باشید که مرورگرها تنها از پروتکل HTTP استفاده می‌کنند، اما پروتکل‌های زیادی هستند که در کنار یکدیگر بستر اینترنت را تشکیل می‌دهند. برای مثال IMAP و POP، دو پروتکلی هستند که در ایمیل‌ کلاینت‌ها برای دریافت و ارسال پیام‌ها مورد استفاده قرار می‌گیرند و یا XMPP پروتکلی است که برای ارسال و دریافت پیام‌های فوری (Instant Messages) به کار گرفته می‌شود و همچنین DNS یا Domain Name Service، پروتکلی برای ترجمه‌ی نام دامنه به IP آدرس است. به همین ترتیب، FTP یا File Transfer Protocol نیز یک پروتکل محسوب می‌شود. FTP به عنوان یکی از قدیمی‌ترین پروتکل‌هایی است که تا به امروز مورد استفاده گرفته است و یکی از آسان‌ترین راه‌ها برای انتقال فایل‌ها محسوب می‌شود. یک سرور FTP، فولدرها و زیرفولدرهایی را برای انتقال فایل در دسترس کاربر قرار می‌دهد. کاربران به کمک اطلاعات کاربری به این سرور متصل شده و از طریق نرم‌افزارهای مختلف امکان دانلود فایل از سرور و به همین ترتیب آپلود به سرور را پیدا می‌کنند.

  5,000 تومان

 7. نگارش

  0 دریافت

  بخشی از متن این مقاله جامع به شرح زیر است http یک پروتکل شبکه ساده و قوی برای وب است. دانستن شیوه کاربرد و کارایی HTTP به شما امکان نوشتن مرورگرهـای وب، سرورهای وب، صفحه های دانلود خودکار، چک کننده های لینک و بقیه ابزارهای مفید را میدهد. این متن آموزشی به سادگی در مورد ارتباط با HTTP توضیح می دهد و جزئیات نوشتن مشتری و سرویس دهنـده HTTP ) Clients Servers (& را به شما آموزش می دهد. همچنین شما را با کلیـات "Programming Socket "آشـنا مـی کنـد. HTTP بـرای شـروع "Programming Socket "کاملا کافی و ساده است. هنگامی که شما این Method را می خوانید احتمالاً از CGI استفاده می کنید در غیر این صورت اول باید آن را یـاد بگیریـد. نیمـه اول این متن در مورد پایه ها و کلیات 0,1 HTTP و نیمه دوم در مورد نیازمندی های به وجود آمده و امکانات جدید آن بحث می کند. این متن تمامی جزئیات 1,1 HTTP را توضیح نمی دهد بلکه کلیات و چارچوبی از آن را توضیح می دهد تا دریابید به چه طریق نیازها از طریق HTTP بر آورده می شوند و در صورت نیاز کجا می توانید اطلاعات بیشتر به دست بیاورید. ساختار چگونگی انجام مذاکرات HTTP: مشابه اکثر پروتکل های شبکه، HTTP از مدل مشتری-سـرویس دهنـده (Server-Client (اسـتفاده مـی کنـد. مشـتری HTTP یـک ارتباط (Connection (با سرویس دهنده برقرار می کند و درخواست (Message Request (خود را از طریق آن ارتباط می فرستد. سپس سرور پیغامی حاوی پاسخ (Message Response (را به مشتری برمی گرداند (Message Response معمولا شامل Resource خواسـته شده توسط مشتری است)! بعد از پاسخ به درخواست، سرور ارتباط را قطع مـی کنـد . Format پیغـام هـای درخواسـت و پاسـخ مشـابه هـم میباشند و هر دو از کلمات انگلیسی تشکیل شده اند.

  10,000 تومان

 8. نگارش

  1 دریافت

  اولین بار آب اکسیژنه به وسیله آقای تنارد در سال 1818 تهیه شد. وی با اسیدی کردن پراکسید باریم و خارج کردن آب اضافی از طریق تبخیر در خلاء موفق به تهیه آب اکسیژنه شد. شکل زیر آرایش فضایی هیدروژن پروکسید را نشان میدهد. در استفاده از آب اکسیژنه بایستی به خوبی دقت کنیم. تصویر زیر اثر آب اکسیژنه ی غلیظ بر روی پوست را نشان می دهد. H2O2 به راحتی در اثر گرما قبل از رسیدن به نقطه ی جوش (BP) تجزیه می شود. اما در کل تعیین نقطه ی جوش نرمال و یا طبیعی آن در فشار اتمسفری غیر ممکن است. نقطه ی جوش نرمال تخمین زده شده برای آن، 152 درجه سانتیگراد و نقطه ی ذوب نیز منهای 0.4 درجه سانتی گراد می باشد. آب اکسیژنه کریستال های منشوری را در دمای 2 درجه سانتی گراد زیر صفر تشکیل می دهد.

  7,500 تومان

 9. نگارش

  1 دریافت

  ديد کلی : حرکت تناوبی و نوسانی يکی از مهمترين انواع حرکت می‌باشد. اهميت اين حرکت به دليل کاربرد آن در مطالعه ساختار اتمها می‌باشد. آونگ ساده ، يک مثال ساده است که برای توصيف حرکتها مورد استفاده قرار می‌گيرد. در زندگی روزمره نمونه‌های زيادی از نوع آونگ ساده وجود دارد. به عنوان مثال ، می‌توان به ساعتهای شماته‌دار قديمی اشاره کرد که معمولا در بعضی از خانه‌های قديمی ، هنوز هم مورد استفاده قرار می‌گيرد.

  6,000 تومان

 10. نگارش

  1 دریافت

  تاريخچه کوليس در سال ۱۹۴۹ فردی به نام ميتوتويو اولين پروانه ساخت کوليس را کسب کرد و توليد آن را در همان سال در کارخانه ميزونوکوچی (Mizonokuchi) در شهر کاوازاکی ژاپن شروع کرد. در سال ۱۹۵۳ کارخانه آن به اوتسونوميا (utsonomiya) انتقال يافته و توليد انبوه آن شروع شد.در سال ۱۹۵۶ اين فرد اولين کسی بود که موضوع استفاده از فولاد ضد زنگ را برای ساخت کوليس مطرح کرد. ۷ سال بعد در سال ۱۹۶۳ ميتوتويو بيش از يک ميليون کوليس توليد کرد. در همان سال توليد کوليس ساعتی آغاز شد و به دنبال آن کوليس‌های ديجيتالی و سپس کوليسهای ضد زنگ که در مقابل آب و روغن مقاوم بودند توليد شد. کوليس‌های کار سنگين که طول ۴۵۰ ميليمتر و بيشتر را اندازه‌گيری می‌کنند از سال ۱۹۶۱ ساخته شدند. امروزه کوليس‌هايی که طول ۲۰۰۰ ميليمتر را اندازه‌ می‌گيرند نيز توليد می‌شود. بدنه اين نوع از کوليس‌ها از فيبرهای کربنی است تا سبک باشند و معضل بزرگ اين کوليس‌ها که سنگينی آنها است را بدين‌گونه رفع کرده‌اند.

  6,000 تومان

 11. نگارش

  0 دریافت

  بخشی از متن ابتدایی این مقاله : بور و تركيبات گوناگون آن داراي كاربردهاي بسيار وسيع، استراتژيك و مهمي در صنايع مختلف كوچك و بزرگ كشاورزي، دارويي و پزشكي مي باشند. به دليل عدم وجود عناصر و مواد جايگزين آن بعضي از شاخه‌هاي صنعتي وابسته به اين عنصر متوقف مانده و يا با مشكلاتي اساسي و جدي روبروست. امروزه بوراتها داراي مصارف بسيار زيادي در ساخت فايبرگلاس، سراميك، رساناها، اسيدبوريك، كاشي سازي، شوينده‌ها (صابون سازي، مواد پاك كننده و...) (10%)، پارچه بافي، صنعتي كشاورزي (32%)، كود شيميايي، پربوراتها، صنايع شيشه، پشم شيشه، مينا كاري، كمك ذوب، چسب، مهار آتش سوزي، گدازآور در صنايع فلزگري، در تهيه چسب و حلالها، در راكتورهاي اتمي، صنايع الكتريكي، در كاغذ سازي، در تركيب ضد يخ، چرم سازي، جوشكاري، لحيم كاري و عكاسي مورد استفاده قرار مي گيرند. مصرف بور در غرب از سال 1970 تا سال 1989 داراي رشد نسبي 4/1 درصد در سال و از سال 1989 تا 1999 داراي رشد نسبي 2 درصد در سال بوده است. عنصر بور در رژيم غذايي انسانها وارد مي‌شود و هم اكنون تحقيقات زيادي در اين زمينه در حال انجام است. گياهان بور را از آب و خاك مي‌گيرند و بدون آن نمي‌توانند زنده بمانند. شيشه‌هاي اكسيد بوريا شيشه‌هاي بوراكس اشعه ماوراء بنفش را عبور مي‌دهند. شيشه معروف به شيشه نامريي، شيشه بوراكس است كه سطح آن با لايه نازكي از فلوئوروسديم پوشيده شده است كه 6/99 درصد كليه اشعه مرئي را عبور مي‌دهد، و فقط بازتاب كمي داشته و حالت نامرئي بودن را به وجود مي‌آورد. شيشه‌هاي معمولي سديك و پتاسي نور ماوراء بنفش را عبور نمي‌دهند. شيشه محتوي 2 الي 4 درصد اكسيد سديك اشعه ماوراء بنفش را جذب مي‌كند و براي سپرهاي اشعه ايكس نيز به كار برده مي‌شود. شيشه‌اي كه بتواند اشعه ايكس پر انرژي و اشعه گاما را جذب كند ممكن است محتوي فسفات تنگستن باشد، در حالي كه شيشه‌اي كه براي جذب نوترونهاي كند در نيروگاهاي اتمي به كار برده مي‌شود. محتوي بورسيليكات كادميم همراه با فلوئورورها است.

  7,500 تومان

 12. نگارش

  0 دریافت

  بخشی از محتوای محصول در زیر شرح داده شده است : ابتدا الگوريتمهای ژنتيک را معرفی کرده و مراحل انجام چنين الگوريتمهايی توضيح داده می شود. بعد از اينکه يک TSP می پردازيم. ابتدا چند روشی که برای حل Traveling Salesman Problem ديد کلی نسبت به الگوريتمهای ژنتيک پيدا کرديم به مساله ارائه شده است را بيان می کنيم و بعد سعی می کنيم الگوريتمهای ژنتيک مختلفی را برای اين مساله مطرح کنيم و سپس بررسی می کنيم که کدام يک از اين الگوريتمهای ژنتيک بهتر از بقيه روشها جواب می دهند. در پايان نيز مقايسه ای بين الگوريتمهای ژنتيک و ديگر الگوريتمها انجام می دهيم. مقدمه: الگوريتمهای ژنتيك ابزاری می باشند آه توسط آن ماشين می تواند مكانيزم انتخاب طبيعی را شبيه سازی نمايد. اين عمل با جستجو در فضای مسئله جهت يافتن جواب برتر و نه الزاما بهينه صورت می پذيرد.

  10,000 تومان

×